شرکت رهرو سیستم شرق احترام به مشتری را همواره سرلوحه کار خود قرار داده است و به همین منظور همواره سعی بر ارائه خدمات پس از فروش کامل و مطلوب داشته است . خدمات زیربخشی از تعهد این مجموعه به مشتریان خویش می باشد:

1- نصب رایگان سیستم که به سه روش قابل انجام است :

  • نصب خودکار توسط خود مشتری به کمک DVD ارائه شده به ایشان در هنگام خرید.
  • تماس با واحد پشتیبانی و نصب از راه دور به کمک نرم افزار ANYDESK که در دی وی دی نرم افزار موجود است و یا از سایت شرکت می توان آن را دانلود کرد .
  • انتقال سیستم به شرکت و نصب به وسیله کارشناس واحد پشتیبانی

تذکر : نصب حضوری توسط کارشناس پشتیبانی در محل کار کارفرما شامل هزینه ایاب و ذهاب خواهد بود که فارغ از هزینه خرید یا پشتیبانی نرم افزار است؛ چون نصب غیرحضوری رایگان بوده و تنها مستلزم اتصال سیستم به اینترنت می باشد  این روش پیشنهاد نمی گردد ولی در صورت نیاز مشتری ارائه می گردد.

2- خدمات پشتیبانی برای سال اول برای تمامی نرم افزارهای این شرکت رایگان می باشد.

3- به روز رسانی نرم افزار برای مشتریانی که قرارداد پشتیبانی داشته باشند بصورت رایگان صورت می پذیرد.

4- کارشناسان پشتیبانی هرروز از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی سوالات مشتریان پیرامون نحوه کار با نرم افزار می باشند. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با پر کردن فرم درخواست مشاوره در سایت در اسرع وقت با متقاضی تماس گرفته شده و مشکل ایشان حل می گردد.

5- در داخل فایل برنامه ، فایل PDF آموزش اولیه نرم افزار تعبیه شده تا در صورت لزوم مشتری از آن استفاده نماید.

6- فیلمها و فایل های آموزشی برنامه ها به مرور در داخل سایت قرار خواهد گرفت تا مشتریان بتوانند هرچه بهتر از نرم افزار بهره برداری نمایند.

7- خریداران نرم افزار در صورت لزوم و نیاز با هماهنگی قبلی می توانند در محل شرکت حضور بهم رسانده و آموزش اولیه و رایگان نرم افزار را در حضور کارشناس حسابداری طی نمایند .